• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Film: Jack Strong

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

„Trzeba wytępić w narodziestrong tę pieprzoną sowiecką mentalność” – te mocne słowa Władysława Pasikowskiego są ściśle związane z genezą powstania jego kolejnego filmu Jack Strong. Już w lutym w naszych kinach będziemy mogli obejrzeć tą filmową biografię płk. Ryszarda Kuklińskiego.

Postać super szpiega wciąż budzi skrajnie odmienne opinie; dla jednych jest bohaterem, ale dla innych, zwłaszcza tych związanych z lewicą, zwykłym zdrajcą. Reżyser jest przekonany, że taka ocena Kuklińskiego jest krzywdząca, a on sam nigdy nie zdradził wojska, a tym bardziej naszej Ojczyzny.

O co chodzi, więc reżyserowi, który tak dobitnie piętnuje naszą mentalność?

Oto tak to wyjaśnia w jednym z wywiadów:

Ile razy stoję w korku, to widzę kierowców opuszczających szyby i wyrzucających niedopałki z samochodów, żeby popielniczki nie brudzić. Ile razy byłem w urzędzie, jeszcze nigdy albo prawie nigdy nie spotkałem urzędnika, który próbowałby mi pomóc rozwiązać problem. Oni się tam borykają ze swoim problemem, jak mają wypaść w "starciu" ze mną. (…). Ile razy pochód "niepodległości" idzie Belwederską, to atakuje ambasadę rosyjską. Tu muszę zwrócić uwagę "patriotom", że trochę za późno są tacy odważni. Trzeba było być wyrywnym przed 1989 r.

Trudno nie przyznać reżyserowi racji, nieprawdaż?

A oto zwiastun filmu Jack Strong:

Źródło cytatu: wnas.pl

Źródło zdjęć: stopklatka.pl

 

Komentarze  

 
+1 # wiesław 2014-01-08 13:01
Nie wiem jak oceniać Kuklińskiego - zdrajca? Tak wmawiano mi - pochodzę z środowiska żołnierzy LWP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # lidzzia1001 2014-01-09 06:39
Żołnierzyku LWP wpajano Ci, że Katyń do Niemcy, więc myśl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

1. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do redagowania przesłanej wiadomości.
Wiadomości zawierające treści o charakterze bezprawnym, naruszające w jakikolwiek sposób obowiązujące prawo, zawierające treści pornograficzne, propagujące faszyzm, nazizm, komunizm, wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, obrażające uczucia religijne i inne sprzeczne z dobrymi obyczajami, nie będą przez nas publikowane.
2. Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za publikowane treści komentarzy. Komentarze nie wyrażają zdania i stanowiska redakcji Portalu. Moderowanie komentarzy ma za zadanie jedynie zapobieganie publikowaniu komentarzy naruszających prawo zgodnie z pkt 1 niniejszego regulaminu i obowiązującymi przepisami prawa.

Kod antysapmowy
Odśwież


Dziś jest 

Imieniny

Dziś: Doroty Bogdana Pawla
Jutro: Ryszarda Teodora
Pojutrze: Hieronima Sebastiana

Sonda


fabrykabaner_stowarzyszeniekukuczka_skalyglosybaner_w_obiektywieGmina BaruchowoGmina KowalGmina WłocławekZespół Szkół w KowaluStowarzyszenie OligoPZD - Okręg Toruńsko-WłocławskibRACTWO mIŁOŚNIKÓW ZIEMI CHODECKIEJParafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławkuwyd_krukowiakneandesign.plPrue Art GroupGKS BaruchowoGostynińsko - Włocławski Park Krajobrazowybaner_pckmopr