• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

MBP Włocławek: Biblioteka Malucha

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

„Biblioteka Malucha” to 048880dcykl spotkań organizowanych przez Filię nr 6MBP dla dzieci w wieku 2−5 lat i ich opiekunów. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie dzieci książką, a także stymulowanie ich ogólnego rozwoju.

W październiku w zajęciach wzięło udział 16 osób. Podczas zajęć dzieci słuchały opowiadań, wykonując różnego rodzaju prace plastyczne. Tym razem dzieci poznały m.in. wiersze Tuwima i piosenki ciotki Klotki, dowiedziały się także jakie przygody miał jeż Jaś. Efektem zajęć były m.in. wyklejane plasteliną jeże i barwne liście kolorowane przez najmłodszych.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Rotycha-Majewska

01d02d03d04d


„Światowy Dzień wzroku”

10 października 2013 obchodzony był "Światowy Dzień wzroku". Dzień ten ustanowiono, aby promować wiedzę na temat wad wzroku oraz, co najważniejsze, profilaktykę.

Aby przybliżyć tę tematykę Filia Książki Mówionej zorganizowała tego dnia bezpłatne badanie wzroku, z którego skorzystało około 60 czytelników.

Gościem Filii był salon optyczny Silver Optic, który dla pierwszych 10 czytelników biblioteki przygotował kupony rabatowe na zakup okularów w salonie optycznym Silver Optic (Real ul. Cmentarna 10). 

01d(1)02d03d04d06d07d09d10d12d13d15d


„Dnie i noce chrup owoce”

29 października w ramach projektu „Zdrowe jest piękne” (finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek) w Filii Dziecięcej nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 odbyły się zajęcia pn. „Dnie i noce chrup owoce”. Zajęcia poprowadziła nauczycielka plastyki, pani Ewa Kawska. Uczestnikami projektu byli uczniowie ze SP nr 10 wraz z wychowawcą panią Martą Szkopińską. Wprowadzeniem do zajęć była pogadanka na temat zdrowego odżywiania na podstawie piramidy żywieniowej. Dalsze zajęcia przybrały formę konkursów związanych z owocami i warzywami. W nawiązaniu do obejrzanej prezentacji multimedialnej przedstawiającej m.in. malarstwo Arcimbolda młodzież wykonała konkursowe prace plastyczne z powycinanych z ulotek owoców i warzyw. Zdrowym akcentem spotkania był poczęstunek w postaci soków owocowych. 

01d02d03d04d06d07d09d10d12d13d15d16d18d19d21d


Spotkanie z Reginą Zaleską-Wojciechowską

29 października w Filii nr 3 (ul. Wieniecka 14) najmłodsi czytelnicy mieli okazję spotkać się z kujawską poetką i pisarką Reginą Zaleską-Wojciechowską. Spotkanie nosiło tytuł „Z ogródka cioci Reginy” – tak jak zbiorek wierszy pani Reginy, wydany przez bibliotekę w 2011r. Dzieci miały okazję posłuchać o zwyczajach ludowych na Kujawach. Autorka zaprezentowała też kilka legend.

Sponsorem spotkania była firma ANWIL S.A. 

01d(1)02d03d04d


Pasowanie na czytelnika w Filii nr 9

28 października w Filii nr 9 przy ul. Sielskiej 6 miało miejsce niezwykłe wydarzenie - pasowanie na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uroczystość stała się tradycją tej biblioteki. Jej głównym celem jest zachęcenie najmłodszych do czytania książek. Zanim dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie czytelnika, zaprezentowały piękny program artystyczny. Na zakończenie wizyty nowi czytelnicy otrzymali kartę biblioteczną, pamiątkowe dyplomy oraz po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli książkę. Największym powodzeniem cieszył się "Koszmarny Karolek" F. Simon.

01d02d03d04d06d07d09d10d12d13d15d16d18d19d21d22d24d25d27d28d30d31d33d34d36d37d39d40d42d

MBP Włocławek

 

Dodaj komentarz

1. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do redagowania przesłanej wiadomości.
Wiadomości zawierające treści o charakterze bezprawnym, naruszające w jakikolwiek sposób obowiązujące prawo, zawierające treści pornograficzne, propagujące faszyzm, nazizm, komunizm, wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, obrażające uczucia religijne i inne sprzeczne z dobrymi obyczajami, nie będą przez nas publikowane.
2. Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za publikowane treści komentarzy. Komentarze nie wyrażają zdania i stanowiska redakcji Portalu. Moderowanie komentarzy ma za zadanie jedynie zapobieganie publikowaniu komentarzy naruszających prawo zgodnie z pkt 1 niniejszego regulaminu i obowiązującymi przepisami prawa.

Kod antysapmowy
Odśwież


Dziś jest 

Imieniny

Dziś: Elwiry Jacka
Jutro: Grzegorza Lucjana
Pojutrze: Radoslawa Damiana

Sonda


fabrykabaner_stowarzyszeniekukuczka_skalyglosybaner_w_obiektywieGmina BaruchowoGmina KowalGmina WłocławekZespół Szkół w KowaluStowarzyszenie OligoPZD - Okręg Toruńsko-WłocławskibRACTWO mIŁOŚNIKÓW ZIEMI CHODECKIEJParafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławkuwyd_krukowiakneandesign.plPrue Art GroupGKS BaruchowoGostynińsko - Włocławski Park Krajobrazowybaner_pckmopr