• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

MBP Włocławek: Gościem biblioteki - Tomasz Grzywaczewski

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

3 grudnia Miejska 0155556Biblioteka Publiczna gościła Tomasza Grzywaczewskiego − reportera i podróżnika.

Goście naszego spotkania mogli obejrzeć slajdy z przebytej wyprawy śladami grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z sowieckiego łagru i pieszo dotarli z Syberii do Kalkuty w Indiach. Tą ekstremalną wyprawę, zwaną "Long Walk Plus Expedition" współorganizował nasz gość wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Autor spotkania z pełną pasją i ekspresją przedstawił opowieść o pokonywaniu własnych słabości i walce o przetrwanie.

Spotkanie odbyło się dzięki Projektowi Instytutu Książki: Dyskusyjne Kluby Książki.

01d02d03d04d06d07d09d

Z wizytą w bibliotece

4 grudnia w świątecznej scenerii w Filii nr 9, przy ul. Sielskiej spotkały się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 25. Inspiracją do wspólnej zabawy stały się wiersze D. Gellner oraz opowiadanie pt. „Mały srebrzystowłosy anioł”. Na pamiątkę przedszkolaki zrobiły piękne anioły, którymi udekorowały choinki.

Również tego dnia bibliotekę odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych. Zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, układem księgozbioru na półkach. Z zainteresowaniem obejrzały dekoracje świąteczne, które wykonali ich młodsi koledzy.

01d(1)02d03d04d06d07d09d10d12d13d15d16d18d19d21d22d24d25d27d


„Przyjaciel rodziny – pies”

3 grudnia o godz. 16.00 Filię nr 3 przy ul. Wienieckiej 14 odwiedził Maks – pies przyjaciel/terapeuta. Spotkanie poprowadziła Aleksandra Anna Jankowska, ekspert w dziedzinie dogoterapii. Pupil, z którym na co dzień współpracuje Pani Aleksandra zaprzyjaźnił się z najmłodszymi czytelnikami. Dzieci odwzajemniały uczucia głaszcząc i przytulając swojego nowego przyjaciela. Pani Aleksandra udzieliła instrukcji na temat wychowania psa oraz zachowania się w przypadku zagrożeń.

Partnerem spotkania był włocławski blog kulturalny – http://cswwloclawek.blogspot.com

01d02d03d04d06d07d09d


„Pies- przyjaciel człowieka”- zajęcia w Filii nr 7

2 grudnia w Filii nr 7 przy ul. Kapitulnej 22 A odbyły się zajęcia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. „Pies - przyjaciel człowieka” to temat spotkania, na którym zostały omówione zagadnienia związane z zachowaniem psa, m.in. poznanie psa jako przyjaciela człowieka i jako zwierzęcia, które może być niebezpieczne. Poruszono także problem zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa (np. "robienie żółwika").

Na zakończenie zajęć dzieci z radością kolorowały "swoje pieski".

01d(1)02d03d04d06d07d09d10d12d


Jesienne spotkania w Filii nr 6

Listopad upłynął w Filii nr 6 pod znakiem zajęć o tematyce jesiennej. Podczas cyklu spotkań dla uczniów klas drugich pn. „Spacer wśród jesiennych liści” dzieci miały okazję wysłuchać opowieści o elfach i jabłkowej księżniczce. Efektem odwiedzin w bibliotece były rysowane i wyklejane krajobrazy jesienne a także sceny z opowiadań.

Maluchy z przedszkoli poznały natomiast historię jeża Jasia oraz dowiedziały się, jakie zwierzątko chciał mieć żółw Franklin. Wykonały także prace przedstawiające dary jesieni.

Spotkania z książką były z kolei okazją do poznania misia Promyka i jego przygód. Nie zabrakło także nawiązania do zbliżającej się wielkimi krokami, kolejnej pory roku - zimy. Podczas ostatnich zajęć dzieci przygotowały pierwsze kartki świąteczne.

Łącznie w zajęciach wzięło udział 212 osób. Zajęcia prowadziły Małgorzata Michorzewska i Katarzyna Rotycha-Majewska. 

01d02d03d04d06d07d09d10d


O św. Mikołaju w Filii nr 9

W oczekiwaniu na św. Mikołaja do Filii nr 9 przy ulicy Sielskiej 6 przybywają kolejne grupy zaprzyjaźnionych dzieci. W dniach 2 i 3 grudnia odwiedziły bibliotekę przedszkolaki z PP nr 25 oraz PP nr 22. Razem udekorowały choinki wykonanymi przez siebie ozdobami.

Z zainteresowaniem wysłuchały „Choinkowych wierszyków", a na koniec wzięły udział we wspólnej zabawie. Było bardzo miło.

01d(1)02d03d04d06d07d09d10d12d13d15d16d


MBP Włocławek

 

Dodaj komentarz

1. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do redagowania przesłanej wiadomości.
Wiadomości zawierające treści o charakterze bezprawnym, naruszające w jakikolwiek sposób obowiązujące prawo, zawierające treści pornograficzne, propagujące faszyzm, nazizm, komunizm, wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, obrażające uczucia religijne i inne sprzeczne z dobrymi obyczajami, nie będą przez nas publikowane.
2. Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za publikowane treści komentarzy. Komentarze nie wyrażają zdania i stanowiska redakcji Portalu. Moderowanie komentarzy ma za zadanie jedynie zapobieganie publikowaniu komentarzy naruszających prawo zgodnie z pkt 1 niniejszego regulaminu i obowiązującymi przepisami prawa.

Kod antysapmowy
Odśwież


Dziś jest 

Imieniny

Dziś: Ryszarda Teodora
Jutro: Hieronima Sebastiana
Pojutrze: Apoliny Eryki Cyryla

Sonda


fabrykabaner_stowarzyszeniekukuczka_skalyglosybaner_w_obiektywieGmina BaruchowoGmina KowalGmina WłocławekZespół Szkół w KowaluStowarzyszenie OligoPZD - Okręg Toruńsko-WłocławskibRACTWO mIŁOŚNIKÓW ZIEMI CHODECKIEJParafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławkuwyd_krukowiakneandesign.plPrue Art GroupGKS BaruchowoGostynińsko - Włocławski Park Krajobrazowybaner_pckmopr